Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
w Świeradowie-Zdroju

ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

Żabi komiks – wyniki

Rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy KOMIKS – czyli historię obrazkową o ŻABACH!

Konkurs miał przede wszystkim na celu propagowanie idei ochrony naszych rodzimych płazów ale także edukację i dobrą zabawę. Organizatorem konkursu była nasza STACJA KULTURY a Koordynatorem Katarzyna Rzeczkowska z Centrum Edukacji Ekologicznej NATURA 2000 „Izerska Łąka” w Świeradowie-Zdroju. Konkurs był organizowany w dwóch kategoriach wiekowych: dla dzieci (6-14 lat) oraz dla młodzieży i dorosłych (od lat 15). Trafiło do nas siedem znakomitych komiksów tylko w wykonaniu dzieci czyli w kategorii wiekowej 6-14 lat. Młodzież i osoby dorosłe nie pokusiły się o udział w konkursie, jednak wierzymy, że zajęły ich sprawy ważniejsze.

Jury konkursu w składzie: Katarzyna Rzeczkowska, Anna Martynowska-Pietrzyk, Beata Rosicka oraz Honorata Pasierb (pracownicy MCKAIPG „ Stacja Kultury” w Świeradowie-Zdroju) po przeczytaniu i wnikliwym przeanalizowaniu prac konkursowych postanowiło przyznać:

I miejsce za żabie-cudowne przedstawienie atrakcji miasta: Marii Mitkiewicz, uczennicy klasy VIc w MZS w Świeradowie-Zdroju

II miejsce za ciekawe rymowanki, w których poruszone zostały kwestie ekologii dla rodzeństwa: Borysa, Zoi i Nadii Mularczyk uczniów klas: IV, VI i VIII MZS w Świeradowie-Zdroju

III miejsce za ciekawy pomysł włączenia w żabią historię lokalnych atrakcji turystycznych: Zofii Salawie uczennicy klasy VI c MZS w Świeradowie-Zdroju.

Jury postanowiło przyznać także dwa wyróżnienia za prace rysowane ręcznie: Karolowi Kardasiewiczowi lat prawie 9 oraz Gabrysi Kaczyńskiej lat 9 – spisaliście się świetnie i te rysunki… wspaniałe!

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i piękne prace. Dziękujemy Filipowi Daszko za ciekawy, edukacyjny komiks o Rzekotce Drzewnej oraz Oliwii Gładzik za uroczy komiks o magicznej żabiej podróży. Decyzja była trudna w związku tym jury postanowiło wręczyć nagrody wszystkim uczestnikom. Nagrody otrzymacie jak tylko wypuszczą nas z domów, ale nagrody są już przygotowane i czekają na Was. Do zobaczenia wkrótce.

Ze wszystkimi komiksami można zapoznać się poniżej:

M. Mitkiewicz Żabie opowieści

B., Z., N. Mularczyk

Z. Salawa

G. Kaczyńska

K. Kardasiewicz

F. Daszko

O. Gładzik

Podziel się ze znajomymi:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Pinterest
Email

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.