Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
w Świeradowie-Zdroju

ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

Koncert fortepianowy Szymona Nehringa

Szanowni Państwo,
 
serdecznie zapraszam na wyjątkowy koncert Szymona Nehringa, który odbędzie się już w ten piątek (2.07.2021) o godzinie 18:00 w Stacji Kultury w Świeradowie-Zdroju (ul. Dworcowa 1).
 
Będę wdzięczna za rozpropagowanie informacji o wydarzeniu w dostępnych państwu kanałach informacyjnych. 
 
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązuje jednak wcześniejsza rezerwacja miejsca – droga mailową lub telefoniczną: kultura@swieradowzdroj.pl, tel. 75 713 64 83.
 
Program koncertu:
Fryderyk Chopin (1810 – 1849)
Nokturn E-dur op. 62 nr 2 (1843)
Scherzo E-dur op. 54 (1842 – 1843)
Impromptu Ges-dur op. 51 (1842)
Sonata h-moll op. 58 (1844)
Allegro maestoso
Scherzo. Molto vivace
Largo
Finale. Presto non tanto
 

Szymon Nehring Zwycięzca Konkursu Pianistycznego im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie (2017), laureat Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015, wyróżnienie, nagroda publiczności oraz liczne nagrody dodatkowe). W 2015 r. otrzymał stypendium Krystiana Zimermana. Kształcił się pod kierunkiem mgr Olgi Łazarskiej w POSM im. F. Chopina w Krakowie, prof. Stefana Wojtasa w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz w Yale School of Music u Borisa Bermana (2017–2019). Obecnie studiuje pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń w ramach studiów doktoranckich w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Występował z większością orkiestr w Polsce, m.in. z Filharmonią Narodową, NOSPR, Orkiestrą Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, Santander Orchestra, Sinfonią Iuventus oraz orkiestrami filharmonii Izraela i Calgary, Orkiestrą Symfoniczną Bambergu, Orkiestrą XVIII Wieku, pod batutą takich dyrygentów, jak Jerzy Maksymiuk, Jacek Kaspszyk, Antoni Wit, Grzegorz Nowak, Pablo Heras-Casado, Giancarlo Guerrero, John Axelrod, Krzysztof Penderecki i Lawrence Foster. Artysta koncertował w Carnegie Hall, Elbphilharmonie w Hamburgu, Palau de la Música Catalana, Konzerthaus Berlin, DR Koncerthuset w Kopenhadze, Musikverein w Wiedniu, Herkulessaal w Monachium. Debiutancka płyta Szymona Nehringa z muzyką polską zdobyła wiele prestiżowych nagród. W 2016 roku ukazały się kolejne CD: koncerty fortepianowe Fryderyka Chopina (Sinfonietta Cracovia, dyr. Jerzy Dybał i Krzysztof Penderecki) i Koncert fortepianowy „Zmatrywchstanie” Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora. 2019 roku Szymon Nehring został zaproszony do programu Fundacji Orpheum, dzięki któremu wystąpił z Orkiestrą Tonhalle Zürich pod dyrekcją Davida Zinmana. W 2020 roku zadebiutował w Filharmonii Berlińskiej. W marcu 2021 roku ukazała się płyta wydana przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zawierająca utwory kameralne F. Chopina, którą artysta nagrał wraz z Marcinem Zdunikiem i Ryszardem Groblewskim.

Podziel się ze znajomymi:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Pinterest
Email

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.