Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
w Świeradowie-Zdroju

ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

Gra miejska Śladem Izerskich Tajemnic

Wyrusz szlakiem „Śladem Izerskich Tajemnic”

Od maja br. realizujemy projekt grantowy pn. Co tam w mieście gra? Gra miejska „Śladem Izerskich Tajemnic”. Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Wartość działania to 9 470,00 zł, w tym dofinansowanie 8 000,00 zł. Koordynatorem projektu z ramienia naszej Stacji jest Beata Rosicka.

Celem naszej gry jest zapoznanie, zarówno turystów, kuracjuszy, jak i mieszkańców, w szczególności rodzin z dziećmi oraz młodzieży, z historią tutejszego lecznictwa uzdrowiskowego, architekturą z przełomu XIX i XX wieku, ważnymi wydarzeniami minionych lat oraz postaciami, które szczególnie zapisały się w historii miasteczka. Gra powstała na bazie szlaku pieszego oznakowanego za pomocą 22 głazów z piktogramami oraz 8 dekoracyjnych rozet, a poprowadzonego przez najważniejsze, z historycznego punktu widzenia, miejsca w mieście.

W siedzibie naszej Stacji Kultury mogą pobrać Państwo specjalnie opracowane pakiety Odkrywcy (książeczki z mapą i ołówki). Każdy kto odnajdzie wyznaczone miejsca i rozwiąże specjalnie przygotowane zadania, zdobędzie symboliczną nagrodę – sygnowany plecaczek oraz certyfikat Odkrywcy Izerskich Tajemnic. Zapraszamy zatem do wspólnej zabawy!

Podziel się ze znajomymi:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Pinterest
Email

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.