Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
w Świeradowie-Zdroju

ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

SPOTKANIE AUTORSKIE Z RAFAŁEM JAKUBOWSKIM

Diana i Rafał Jakubowscy są twórcami Praźródeł, kulturoznawcami, publicystami, edukatorami i regionalistami. Od 30 lat prowadzą zajęcia przyrodnicze, historyczne i etnologiczne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Pod szyldem wydawnictwa Praźródła wydali w 2020 roku książkę „Wierzenia Słowian i Indoariów. Rekonstrukcja utraconych tradycji”. W maju tego roku ukaże się ich druga książka pt. „Od Karkonosza do Flinsa. Wierzenia słowiańskie w podaniach sudeckich. Analiza religioznawcza”.

 

„Od Karkonosza do Flinsa. Wierzenia słowiańskie w podaniach sudeckich” to kolejna odkrywcza, oryginalna i nietuzinkowa publikacja wydawnictwa Praźródła. Jest to pierwsza w Polsce analiza podań i legend sudeckich z perspektywy religioznawczej i etnograficznej. Dzięki dokonanej analizie autor odsłania pozostałości słowiańskich wierzeń, dawnych rytuałów i ludowych obrzędów na tym obszarze. Nawiązuje do słowiańskiej kultury ludowej i wierzeń przedchrześcijańskich. Niniejsza książka zawiera ogrom wątków historycznych z terenu Sudetów i szerzej Śląska. Skierowana jest zarówno do miłośników historii, regionalistów, jak również turystów. Autor odkrywa wiele sudeckich tajemnic i przekazuje wskazówki do dalszych poszukiwań. Zapraszamy na spotkania autorskie, których lista znajduje się na naszej stronie www.prazrodla.pl,gdzie można też zamówić nasze książki

 

Praźródła to stowarzyszanie oraz wydawnictwo zajmujące się edukacją i badaniami nad pradziejami starożytnych ludów Eurazji. To, co pozostało po Słowianach odnoszą do szamanizmu syberyjskiego Bo, tradycji Bon, wierzeń staroirańskich i tradycji wedyjskiej. Rekonstruują dawne rytuały, obrzędy i święta w kontekście tradycji im pokrewnych z Azji Centralnej. Wyróżnia ich interdyscyplinarne podejście do nauki. W ramach swoich badań sięgają do takich dziedzin, jak: historia, religioznawstwo, etnologia, językoznawstwo, archeologia i archeogenetyka. Podejmując próbę rekonstrukcji dawnych wierzeń i tradycji, starają się weryfikować aktualny stan wiedzy analizując wiele nieznanych dotąd źródeł.


www.prazrodla.pl
www.facebook.com/praZrodla

kom. 787061567

 

Zapraszamy na spotkanie autorskie Rafała Jakubowskiego, nt. książki „Od Karkonosza do Flinsa”, które odbędzie się 29 czewrca, o godz.18.30, w Stacji Kultury, przy ul. Dworcowej 1 w Świeradowie-Zdroju.

Podziel się ze znajomymi:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Pinterest
Email

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.