Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
w Świeradowie-Zdroju

ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne – mamy dofinansowanie

Z przyjemnością informujemy, że nasze Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy „Stacja Kultury” zostało beneficjentem tegorocznej edycji programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne.

Jak podaje operator programu – Narodowe Centrum Kulturyw wyniku procedury konkursowej z grona 135 zgłoszonych samorządowych instytucji kultury, zostało wyłonionych 60 beneficjentów, których projekty uzyskały najwyższe oceny. W 2023 roku łączne wsparcie, które otrzymają od Narodowego Centrum Kultury w ramach tego programu, wynosi 2,5 mln zł.

Projekt „Stacja Kultury – witaMY na pokładzie” napisany przez Beatę Rosicką – koordynatora ds. kreowania wydarzeń rekreacyjno-turystycznych, promocji i administracji, został wysoko oceniony i już niebawem rozpoczniemy jego realizację.

Tymczasem przybliżymy Państwu ideę projektu:

Celem I części zadania „Stacja Kultury – witaMY na pokładzie” w ramach projektu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne jest przeprowadzenie diagnozy i ukierunkowanie się na współpracę z przedstawicielami lokalnej społeczności po to, aby odkryć i rozwijać potencjał oraz kapitał drzemiący w mieszkańcach Świeradowa-Zdroju i okolic. Diagnoza społeczna zostanie przeprowadzona przez ankietę i spotkania warsztatowe „porozmawiajMY”, które pozwolą rozpoznać zasoby, potrzeby mieszkańców oraz ich samodzielne inicjatywy. W szczególności chcielibyśmy skoncentrować się na młodzieży, która najmniej uczestnicy w dotychczasowych działaniach naszej Stacji Kultury. Do realizacji I części zadania powołamy 3-osobowy zespół, który nawiąże kontakt z lokalnymi instytucjami, w tym szkołami oraz stowarzyszeniami, aby poznać aktualne potrzeby mieszkańców. Zespół ten przygotuje formularze ankietowe, które zostaną udostępnione online, m.in. na stronie www Stacji Kultury, miasta Świeradów-Zdrój i ich profilach na Facebooku. Dla osób niekorzystających z Internetu, przygotujemy kwestionariusz w wersji papierowej, który będzie dostępny w siedzibie Stacji Kultury oraz w miejskich instytucjach. Na potrzeby zadania przygotujemy specjalne skrzynki, do których będzie można wrzucić wypełnione kwestionariusze ankiety. W oparciu o wyniki przeprowadzonej diagnozy przygotujemy regulamin oraz ogłosimy konkurs inicjatyw oddolnych do realizacji w II części projektu (od 3 do 7 propozycji).

O poszczególnych etapach będziemy informować na bieżąco na łamach „Notatnika Świeradowskiego” oraz za pomocą mediów społecznościowych.

Podziel się ze znajomymi:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Pinterest
Email

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.