Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
w Świeradowie-Zdroju

ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

Zakończenie sezonu pszczelarskiego 2019

„Izerska Łąka” od samego początku swojej działalności bardzo mocno angażuje się w szeroko pojętą tematykę związaną z pszczołami. Pamiętamy o obchodach Wielkiego Dnia Pszczół, w naszych codziennych prezentacjach obowiązkowym punktem są pszczoły, ich życie i zwyczaje, angażujemy się w akcje dotyczące tych niezmiernie pożytecznych owadów, organizujemy bezpłatne kursy dla pszczelarzy itp. 

Natomiast 5.10.2019 zorganizowaliśmy Zakończenie Sezonu Pszczelarskiego. Podczas imprezy można było spotkać się z naszymi lokalnymi pszczelarzami, którzy oprócz swoich produktów wystawionych na mini jarmarku (a wśród nich były: różnego rodzaju miody, pyłki, soki na bazie miodu i ziół oraz świece z wosku) chętnie dzielili się wiedzą związaną z pszczelarstwem.

Ważne dla nas było, że goście którzy nas tego dnia odwiedzili zadawali dużo pytań i z dużym zainteresowaniem słuchali pszczelich opowieści. Zwieńczeniem tego dnia było spotkanie pszczelarzy, podczas którego poruszono wiele istotnych tematów ale przede wszystkim nastąpiła wymiana doświadczeń dotycząca przygotowania pasieki do zimowania.

Jesteśmy przekonani, że tego typu imprezy i spotkania są niezbędne dlatego będą się cyklicznie odbywać. Już teraz zapraszamy na wiosenne rozpoczęcie Sezonu Pszczelarskiego o dokładnej dacie będziemy informować.

Podziel się ze znajomymi:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Pinterest
Email

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.