Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
w Świeradowie-Zdroju

ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

Warsztaty teatralne uczniów MZS w Świeradowie-Zdroju

Piątkowy kurs: Stacja Kultury – Europa

W piątek, 15.11. ze Stacji Kultura odjechały dwa europejskie składy, w pełni wypełnione uczniami Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie- Zdroju.

Pierwszy skład został odgwizdany o 13.00. O godzinie 15.00 wyruszyła w podróż kolejna grupa – uczniowie klas 6-8. Obie wyprawy poprowadziła pani Lidia Lisowicz- aktorka Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze.

Przez kolejne godziny uczniowie klas 1-3 pod opieką pani Izabeli Salawy i uczniowie klas 6-8 pod opieką pani Moniki Różalskiej podróżowali po świecie sztuki aktorskiej. Przyszli adepci scen teatralnych pod bacznym okiem doświadczonej aktorki poddani zostali intensywnemu treningowi aktorskiemu: od ćwiczeń oddechowych, artykulacyjnych poprzez rytmiczne, ruchowe, dubbingowe do odgrywania rozmaitych etiud.

Podróż minęła nie wiadomo kiedy, ale teatralne pejzaże, które roztoczyła przed nami pani Lidia pozostaną z nami na długo, uzyskane zaś umiejętności i wiedza na temat teatru pozwolą nam na bardziej świadome przygotowywanie kolejnych przedstawień.

Aktorzy in spe mogli udać się w podróż do krainy wyobraźni i sztuki aktorskiej dzięki realizowanemu w szkole europejskiemu projektowi „Dialogic Revolution” w ramach Erasmus+ oraz dzięki uprzejmości kierownictwa i pracowników Miejskiego Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy „STACJA KULTURY”.

Tekst przygotowała Pani Monika Różalska

Podziel się ze znajomymi:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Pinterest
Email

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.