Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
w Świeradowie-Zdroju

ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

Stacja Kultury z dofinansowaniem Muzeum Historii Polski

Muzeum Historii Polski w Warszawie już po raz trzynasty przyznało dofinansowania w Programie „Patriotyzm Jutra” – ogólnopolskim programie grantowym realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Program ten wspiera lokalne fundacje i stowarzyszenia, biblioteki, domy kultury, regionalne muzea z całej Polski skupiające się na pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa, historii oraz kultury.

Wśród 112 dofinansowanych projektów znalazło się zadanie Miejskiego Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy „Stacja Kultury” w Świeradowie-Zdroju – „Co tam w mieście gra? Gra miejska Śladem Izerskich Tajemnic”.

Celem gry będzie zapoznanie, w szczególności rodzin z dziećmi oraz młodzieży, z historią tutejszego lecznictwa uzdrowiskowego, architekturą z przełomu XIX i XX wieku, ważnymi wydarzeniami minionych lat oraz postaciami, które szczególnie zapisały się w historii miasteczka. Gra powstanie na bazie szlaku pieszego oznakowanego za pomocą 22 głazów z piktogramami oraz 8 dekoracyjnych rozet, a poprowadzonego przez najważniejsze, z historycznego punktu widzenia, miejsca w mieście. Więcej szczegółów zdradzimy już niebawem!

Podziel się ze znajomymi:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Pinterest
Email

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.