Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
w Świeradowie-Zdroju

ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

Kącik filmowy

kącik filmowy

REPERTUAR GRUDZIEŃ

Konieczne zapisy (tel. 75 617 14 42 lub przez messengera), seans odbędzie się przy minimum 6-osobowej widowni.

w soboty o godz. 10.35 zapraszamy na;

Sobota 3.12: wyjątkowo zapraszamy na dwie bajki i film familijny!

godz. 9.30: maluszki na ciekawe przygody misia uwielbiającego miodek, w wersji świąteczno-noworocznej.

godz. 10.35: na zwariowany film, który zachwyci całą rodzinę, o szalonych pluszakach, które jednoczą się, dając na scenie popis swoich talentów, by uratować swój ukochany teatr.

godz. 15.00: pełen ciepła familijny film w świątecznym klimacie o rodzeństwie, które w ramach prezentu mikołajkowego zamiast zabawek pragnie aby ich rozwiedzeni rodzice znowu byli razem. UWAGA: film z napisami!

Oglądanie filmów z napisami wydłuża czas kontaktu z tekstem obcojęzycznym, widz jest skoncentrowany, ponieważ film czy program telewizyjny budzi jego zainteresowanie ze względu na swoją treść lub walory rozrywkowe. Uczeń rozwija receptywne sprawności językowe na każdym poziomie biegłości w czytaniu” i rozumieniu czytanego tekstu także. – E. Gajek, „Edukacyjne znaczenie…”

Sobota 10.12: opowieść o złym starcu, na podstawie książki Charlesa Dickensa, którego nawiedzają trzy duchy Świąt Bożego Narodzenia. Film z roku 2009, pozycja obowiązkowa.

Sobota 17.12: uroczą bajkę dla całej rodziny o osiołku, owieczce, gołąbku, które podążają za gwiazdą i stają się świadkami narodzin Jezusa.

Sobota 24.12: opowieść o złym starcu, na podstawie książki Charlesa Dickensa, którego nawiedzają trzy duchy Świąt Bożego Narodzenia. Film z roku 2009, pozycja obowiązkowa.

Sobota 31.12: wyjątkowo zapraszamy na dwie bajki!

godz. 9.30: maluszki na ciekawe przygody misia uwielbiającego miodek, w wersji świąteczno-noworocznej.

godz. 10.35: uroczą bajkę dla całej rodziny o osiołku, owieczce, gołąbku, które podążają za gwiazdą i stają się świadkami narodzin Jezusa.

Natomiast jeszcze starszą młodzież oraz osoby dorosłe zapraszamy na:

Sobota 10.12 godz. 15.30: na przepiękny dramat o Ojcu Gabrielu, który buduje placówkę misyjną dla Indian Guarani i korzysta z pomocy nawróconego łowcy niewolników. Film z roku 1986 z cudownymi aktorami w rolach głównych. Film obsypany wieloma nagrodami m.in. Złotą Palmą w Cannes. Kto nie widział lub widział dawno, to warto przypomnieć sobie to arcydzieło filmowe, zwłaszcza w nadchodzącym świąteczno-noworocznym czasie.

Piątek 16.12 godz. 17.30: film o dyniowym królu, znudzonym rutyną obchodów święta Dnia Duchów „postanawia porwać Świętego Mikołaja i zająć jego miejsce. Film animowany, którego akcja toczy się w mieście strachów i upiorów”. Film od lat 15! Źródło filmweb.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.