Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
w Świeradowie-Zdroju

ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

Majówka z leśnikami

Nadleśnictwo Świeradów od 10 lat organizuje otwarte majówki dla mieszkańców regionu oraz turystów odwiedzających Świeradów – Zdrój w czasie długich weekendów majowych.

Ponieważ tegoroczny „długi weekend” rozpoczyna się już 29.04.2023 jest to świetny moment na rozpoczęcie sezonu turystycznego również w lesie. W tym roku planujemy nałożyć szczególny nacisk na bezpieczeństwo pod wieloma względami, m.in. jak zachować się w lesie, jak bezpiecznie korzystać z gór, jak udzielić pierwszej pomocy, itp.

Jak co roku majówkę dzielimy na dwie części, w pierwszej od rana ruszają wycieczki z leśnikami do lasu, gdzie oprócz walorów krajobrazowych dodajemy edukację oraz pokazy w terenie. Pierwsza propozycja to wyjście na Stóg Izerski z przewodnikiem sudeckim i leśnikami. Na szczycie na uczestników wycieczki będzie czekać straż leśna z pokazem i prelekcją nt. bezpieczeństw w lesie. Druga wycieczka rusza z leśnikami na ścieżkę edukacyjną „Zajęcznik” gdzie na szczycie będzie czekać szkoleniowiec z firmy Survival Expert ze szkoleniem z podstaw bezpiecznego survivalu dla rodzin z dziećmi.

Druga część zaczyna się o godz. 14:00 w Ogrodzie dydaktycznym, „Izery Trzech Żywiołów” przy siedzibie Nadleśnictwa, gdzie odbywa się piknik edukacyjny, gdzie wystawione będą namioty naszych partnerów i gości prezentujących swoje warsztaty, w tym: stoisko edukacyjne Koła Łowieckiego „Głuszec” Lwówek Śląski z poczęstunkiem wyrobów z dziczyzny, stoisko PSP Lubań z wozem ratunkowo – gaśniczym z pokazem pierwszej pomocy, stoisko Policji z prelekcjami o bezpieczeństwie, działania Straży Granicznej z użyciem psa służbowego. Znajdziecie tam także naszą Stację Kultury z materiałami promującymi Świeradów-Zdrój!

Dodatkowo swoje wyroby zaprezentują Koła Gospodyń Wiejskich oraz lokalni wystawcy z foodtrackami. Imprezę urozmaicą występy lokalnych zespołów ludowych: Łużyczanki, Kwisowianie oraz Bogdanki.

Wstęp bezpłatny!

Podziel się ze znajomymi:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Pinterest
Email

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.