Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
w Świeradowie-Zdroju

ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

Mamy wyniki konkursu inicjatyw lokalnych

Druga połowa roku będzie obfitować w moc wydarzeń skierowanych do świeradowskiej młodzieży! Warsztaty animacji poklatkowej, malowanie eco toreb, tworzenie naturalnych kosmetyków, zajęcia teatralne, Świeradów-Zdrój w świecie Minecrafta oraz festyn – to propozycje, które pojawią się w najbliższym czasie w kulturalnym harmonogramie Stacji Kultury i Świeradowa-Zdroju – Czerniawy.

Wspomniane działania to pomysły lokalne, które napłynęły do Stacji Kultury w konkursie inicjatyw, w ramach realizowanego projektu „Stacja Kultury – witaMY na pokładzie” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2023. Skrót inicjatyw, które będą realizowane:

 • Kulturalne warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci i młodzieży – autorzy inicjatywy Ewelina Lichman i Przemysław Kocik
  Cykl warsztatów, który zaznajomi uczestników z każdym etapem powstawania filmu – od spisania scenariusza, przez tworzenie scenografii, postaci, po realizację zdjęć. O czym będzie ten film? Jak na Stację Kultury przystało o pociągu!
 • Kulturalny Świeradów-Zdrój w wirtualnym świecie Minecrafta – autor inicjatywy Mariusz Wierzchoń
  Po wspólnym spacerze z przewodnikiem sudeckim po najciekawszych kulturalnych i historycznych zakątkach Świeradowa-Zdroju i Czerniawy-Zdroju, uczestnicy warsztatów przeniosą te miejsca do świata Minecrafta. Efekty zostaną udostępnione publiczne.
 • Pomaluj swoją eco torbę – autor inicjatywy Agnieszka Andrzejczak-Wiaderek
  Cykl spotkań, podczas których młodzież stworzy unikatowe torby z motywami Świeradowa-Zdroju. To pomysł na propagowanie miasta w życiu codziennym poprzez noszenie torby eco z własnoręcznie namalowanymi fragmentami, symbolami naszego uzdrowiskowego miasteczka.
 • Stwórzmy razem naturalne kosmetyki – autorki inicjatywy Katarzyna Rzeczkowska i Joanna Kędzia
  Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak w tradycji ludowej Gór i Pogórza Izerskiego wykorzystywano zioła, nie tylko w życiu codziennym, ale także podczas ważnych obrzędów i rytuałów. Następnie pod czujnym okiem prowadzących propagujących zdrowy styl życia, wykonają własne kosmetyki – mydełka, maści i balsamy do ciała.
 • Teatr bliżej nas – autorki inicjatywy Katarzyna Rzeczkowska i Joanna Kędzia
  Cykl warsztatów z doświadczonymi aktorami, podczas których młodzież zgłębiając różne techniki aktorskie i scenograficzne, stworzy własny krótki spektakl teatralny. Premiera spektaklu już jesienią, oczywiście na deskach sceny w Stacji Kultury.
 • Festyn pn. „Łączy nas muzyka” – autor inicjatywy Fundacja na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „Świeradów-Czerniawa”
  W ostatnią niedzielę wakacji (27 sierpnia) zostanie zorganizowany festyn dedykowany lokalnej młodzieży. Co przygotują inicjatorzy? Oczywiście moc atrakcji, a wśród nich koncert znanego i lubianego rapera Jakuba Bartczaka, warsztaty taneczne, pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wesołą zabawę na dmuchańcach.

Podziel się ze znajomymi:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Pinterest
Email

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.