Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
w Świeradowie-Zdroju

ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

Budki lęgowe – dziękujemy Fundacji WWF Polska

Tak jak już pisaliśmy i jak obiecaliśmy; budki lęgowe dla ptaków zostały zakupione i można taką budkę otrzymać. 
Otrzymać i koniecznie powiesić na drzewie w odpowiednim miejscu, odpowiednim, tzn. takim, w którym ptakom wygodnie będzie założyć gniazdko (odpowiednia wysokość od 3 do 6 m, kierunki: otwór wejściowy na wschód lub południowy-wschód, w pewnym oddaleniu od siebie, z dala od drapieżników; kotów, wiewiórek itp. ). Część budek została rozdana jeszcze z końcem lutego, to budki wykonane i podarowane przez Pana Pawła Luto z synkiem Szymonem sztuk 9 oraz jedna budka podarowana przez Filipa. Te budki już zostały zawieszone, natomiast od 15 marca można otrzymać budki m.in. dla pliszek, kopciuszków, szpaków, sikorek, wróbli czy jeżyków, jest ich sztuk. 17. 
Na zakup tych budek otrzymaliśmy środki finansowe od Fundacji WWF Polska. Bardzo dziękujemy darczyńcy, za to, że nasze „ świeradowskie ptaki” :):):) będą miały nowe domki!  Miejmy nadzieję, że zadomowią się w nich jeszcze w tym roku.
Dziękujemy także WWF za dostarczenie nam ciekawych materiałów edukacyjnych, między innymi: komiksów „Niedźwiedzi los” czy „W sąsiedztwie z dużymi drapieżnikami”, naklejek, zakładek do książek, raportów dotyczących klimatu, scenariuszy zajęć dla szkół podstawowych i wiele innych. Będziemy z nich korzystać!

Podziel się ze znajomymi:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Pinterest
Email

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.