Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
w Świeradowie-Zdroju

ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

Licznik strat gminy, obiektów noclegowych, gastronomicznych i pracowników branży turystycznej Świeradowa-Zdroju
Start licznika: 11.12.2020 r. godz. 13.00
Stop licznika: 19.02.2021 r. godz. 15.00

115 093 640,00 zł

Ale to już było, czyli podsumowanie Foto Week

Świeradów-Zdrój International Salon of Photography 2021… czyli czerwcowy weekend z fotografią

18 czerwca br. miała miejsce inauguracja wystawy zorganizowanej pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej – FIAP. Wystawa ta jest zwieńczeniem konkursu fotograficznego pt. Świeradów-Zdrój International Salon of Photography 2021 i prezentuje 54. nagrodzone prace.

W trakcie inauguracji wydarzenia, które poprowadziła Beata Rosicka wraz z koordynatorem konkursu – Januszem Jaremen, zostały wręczone honorowe nagrody – wstęgi Blue Ribbon oraz medale przyznane przez wyżej wspomniany FIAP, wstęgi i medale Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów Fotografów IAAP oraz medale Fotoklubu RP Stowarzyszenie Twórców. Niestety, z uwagi na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, do Świeradowa-Zdroju dotarło dwóch laureatów – Cezary Dubiel – złoty medalista FIAP w kategorii otwartej obraz monochromatyczny oraz Magdalena Komarek – odznaczona niebieską wstęgą FIAP w kategorii portrety.

Piątkowy wieczór zakończył wykład współtwórcy agencji Napo Images, aktywnego fotoreportera i laureata wielu prestiżowych konkursów fotografii prasowej – Macieja Jeziorka. W trakcie prelekcji „Między prawdą a rzeczywistością” Jeziorek opowiedział o swoich wyprawach do Indii i wykonanych w New Delhi oraz Mumbaju fotografiach stereograficznych.

W sobotnie przedpołudnie mogliśmy wysłuchać natomiast prelekcji członka Związku Polskich Artystów Fotografików – Waldemara Grzelaka, pt. „50 wiosen z Panią Fotografią”. Następnie pod okiem Macieja Jeziorka odbył się tzw. „Foto Walk”, czyli warsztaty terenowe i fotografowanie z Górami Izerskimi w tle… i na pierwszym planie. Popołudniu zaś wysłuchaliśmy dwóch wykładów. Pierwszy pt. „Rywalizacja a twórczość autonomiczna” poprowadził współpracujący ze Stacją Kultury i prowadzący warsztaty fotograficzne dla Świeradowian – Janusz Jaremen. Drugi dotyczył „Magii Miejsca” i prowadzącą go była aktywna fotografka, znawczyni sztuki współczesnej – Nina Hobgarska. Wieczorna prelekcja dra hab. Pawła Żaka pt. „Trzecie oko fotografa” odbyła się z kolei w Hotelu Interferie.

Wystawę nagrodzonych prac można oglądać w sali widowiskowo-wystawienniczej Stacji Kultury do końca lipca br. Jeśli ktoś z Czytelników nie ma możliwości odwiedzenia nas, to informujemy, że z pracami oraz z listą nagrodzonych fotografów, można zapoznać się także na stronie www.salon-fiap.pl

Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Wielkość czcionki
Tryb kontrastowy

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.