Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
w Świeradowie-Zdroju

ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

Ale to już było. Ferie zimowe za nami

Zajęcia manualne, wycieczki krajoznawcze połączone z grami, kino, teatr i nie tylko – podczas tegorocznych ferii zimowych świeradowskie dzieci nie miały czasu na nudę!

Podczas tegorocznych ferii „na deskach” Stacji Kultury dwukrotnie gościliśmy teatr Blaszany Bębenek, który przeniósł zgromadzoną publiczność w świat bajki i magii. Najpierw podczas spektaklu „Renifer Niko ratuje zimę”, natomiast w drugim tygodniu dzięki przedstawieniu „Anaruk w Grenlandii . Skarb to nie złoto”. Wszyscy ciekawi dalekiego wschodu mogli uczestniczyć w szeregu spotkań z kulturą koreańską, które poprowadziła Pani Kinga Sawicka. Dzieci nie tylko poznały kulturę tego kraju, ale także podstawy języka i mogły spróbować specjałów tamtejszej kuchni. Spragnieni zajęć manualnych mogli spróbować swoich sił podczas kreatywnych warsztatów LEGO, łączących naukę z zabawą, a także zajęć plastycznych przeprowadzonych przez Panią Grażynę Kasprzak. Podczas warsztatów powstały przepiękne prace, które można oglądać w naszej Stacji Kultury. Miłośnicy komputerów zgromadzili się licznie na warsztatach cyfrowych z CyberJelonkami. W pierwszym tygodniu ferii tworzyli Świeradów-Zdrój w Minecrafcie, natomiast w drugim (właśnie dzięki Minecraftowi) poznawali historię. Nie zabrakło także zajęć ruchowych. Zaprzyjaźniona ze Stacją Kultury Cora Szymocha poprowadziła jogę dla najmłodszych. Podczas trzydziestominutowych zajęć dzieci w formie zabawy poznały podstawowe pozycje jogi. Lubiana i niezawodna pedagog oraz przewodnik sudecki Teresa Fierkowicz zabrała nie tylko małych, ale i dużych Świeradowian, na trzy wspólne wycieczki. W trakcie pierwszej uczestnicy wędrowali Szlakiem Izerskich Tajemnic. Podczas drugiej, która odbyła się w piątek 11 lutego, miała miejsce inauguracja nowej gry miejskiej przygotowanej przez Joannę i Macieja Krajewskich „Świeradów-Zdrój detalami opowiedziany”. Wszystkich zaciekawionych grą zapraszamy na Dworcową 1 po odbiór kart do gry. Zapewniamy, że spojrzycie na Świeradów-Zdrój nieco inaczej i to z wielkim zainteresowaniem. Ostatnia wycieczka została połączona z tradycyjnym już ptakoliczeniem. Część zajęć feryjnych odbyła się także w Centrum Edukacji Ekologicznej NATURA 2000 „Izerska Łąka”. Tam prócz projekcji filmowych, bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się tzw. środy z oculusami, czyli okularami 5D. Dzięki nim i pod czujnym okiem Kasi Rzeczkowskiej oraz Kasi Bigus, dzieci i ich rodzice mogli wybrać się m.in. na wirtualną wycieczkę w góry bądź spędzić chwilę na statku kosmicznym. Czas szybko zleciał, jednak pozostawił piękne wspomnienia, które utrwaliliśmy na zdjęciach!

Po co nam ta segregacja śmieci?
Czyli interaktywne warsztaty ekologiczne za nami 9 lutego, w ramach zajęć feryjnych, blisko trzydzieścioro dzieci wzięło udział w warsztatach ekologicznych na temat prawidłowej segregacji odpadów. Pogawędkę urozmaiconą zabawami i grami poprowadził edukator z Fundacji Ekologicznej ZIELONA AKCJA z Legnicy. Przy okazji warsztatów miała miejsce prezentacja miniporadnika – ulotki „Jak prawidłowo segregować opady komunalne” dostępnej bezpłatnie w siedzibie Stacji Kultury.

Zadania będące częścią projektu „Świeradów-Zdrój? Jesteśmy eko!” były finansowane ze środków Fundacji ORLEN w ramach programu Moje Miejsce na Ziemi.

Jazda na nartach to wielka frajda. Podsumowanie szkółki narciarskiej dla najmłodszych

Od 31 stycznia do 9 lutego świeradowskie przedszkolaki w wieku 5-6 lat, brały udział w szkółce narciarskiej dla początkujących. Z zajęć, które prowadzone były na wyciągu i przy szkółce Anna-Ski przy ul. Źródlanej skorzystało łącznie 18 przedszkolaków. Młodzi adepci narciarstwa przygotowywali się do bezpiecznej jazdy na stoku. Mamy nadzieję, że nowe umiejętności – nabyte przez dzieci – będą w najbliższym czasie kontynuowane, gdyż na świeradowskich stokach mamy ku temu doskonałe warunki Bardzo dziękujemy przedszkolakom za dzielny udział w zajęciach oraz ich rodzicom za przywożenie swoich pociech i doping na stoku. Serdecznie podziękowania składamy także Pani Annie Kisielińskiej-Rutkowskiej z Anna-Ski za współpracę oraz instruktorom Panom Kamilowi i Pawłowi, którzy z wielkim entuzjazmem pokazali dzieciom, jaką frajdę sprawia białe szaleństwo.

Organizatorem szkółki dla początkujących przedszkolaków było nasze Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy „Stacja Kultury” w Świeradowie-Zdroju.

Podziel się ze znajomymi:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Pinterest
Email

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.