Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
w Świeradowie-Zdroju

ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

Czubaj, Świetlicki i Zgniłość w naszej Stacji Kultury

Czubaj, Świetlicki i Zgniłość w Stacji Kultury

W niedzielę 17 października 2021 r. Stacja Kultury gościła wybitnych pisarzy – Mariusza Czubaja oraz Marcina Świetlickiego. Artystyczne wydarzenie rozpoczął wieczorek autorski, w trakcie którego Świetlicki odpytywał Czubaja ze spraw wszelakich. Oprócz pytań o drogę twórczą i pisarstwo, podjęto również tematy akademickie, gdyż autor poczytnych powieści kryminalnych jest ponadto antropologiem kultury oraz literaturoznawcą. Zapytany o kondycję dzisiejszych uniwersytetów, narzekał na marazm studentów i stwierdził, iż większość z nich zapewne nawet nie wie, że ich wykładowca jest pisarzem. Na spotkaniu z Mariuszem Czubajem pojawili się nie tylko lokalni miłośnicy literatury z załogą Biblioteki Izerka na czele. Do Świeradowa-Zdroju specjalnie na tę okazję przyjechali goście z innych części Polski… a także z Berlina!

Po spotkaniu przyszedł czas na koncert zespołu Zgniłość. Frekwencja dopisała i sala widowiskowa wypełniła się miłośnikami „postpostironicznego-postzimnofalowego-postyassu”. Nastrojowa melorecytacja w wykonaniu Marcina Świetlickiego, który dołączył do muzyków na scenie, dodatkowo uatrakcyjniła wydarzenie. Niestety, zabrakło saksofonowego popisu Mariusza Czubaja, który ze względów zdrowotnych musiał opuścić Stację tuż po spotkaniu autorskim. Niemniej obiecał wrócić do Świeradowa-Zdroju za jakiś czas i uraczyć nas występem muzycznym. Trzymamy za słowo!

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia. Szczególne podziękowania należą się Tomkowi i Kasi Przybylskim, Konradowi z firmy BobSound, ochroniarzom z firmy Almak za zabezpieczenie imprezy oraz Pani Dyrektor i załodze Biblioteki Izerka za obecność. Ponadto dziękujemy anonimowemu sponsorowi za dofinansowanie imprezy.

Podziel się ze znajomymi:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Pinterest
Email

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.