Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
w Świeradowie-Zdroju

ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

Folkowo-zimowo w Świeradowie-Zdroju

Świeradów-Zdrój w obiektywie – zimowo-folkowe atrakcje naszego miasta

27 listopada w Hali Spacerowej Domu Zdrojowego zapanowało nie lada zamieszanie… w pozytywnym tego słowa znaczeniu! Odwiedził nas zespół dziennikarzy z regionalnych oddziałów Telewizji Polskiej, który kręcił w Świeradowie-Zdroju odcinek programu „Zimowo Folkowo”.

Przed kamerami zaaranżowanego na scenie studio wystąpili Mieszkańcy – przedsiębiorcy i społecznicy, którzy mówili o tym wszystkim, z czego słynie Świeradów-Zdrój oraz całe Góry Izerskie. Wywiadu udzieliła między innymi lokalna poetka Barbara Buczyńska i Dyrektor Stacji Kultury – Dorota Marek. O działalności uzdrowiskowej opowiadała Monika Sawicka, a o aktywnej turystyce przewodniczka Teresa Fierkowicz oraz Panowie z Izerriders i Grzegorz Żyłkiewicz.

W programie nie zabrakło również lokalnych rękodzielników: Moniki Wietewskiej-Polok z CeraMONIC oraz Izabeli Janiak z Pracowni Piernikowej. Za oprawę muzyczną odpowiadały niezastąpione Chabry z Kwieciszowic. O wyjątkowym zabytku, jakim jest Czarci Młyn w Czerniawie-Zdroju, opowiedziała z kolei jego wieloletnia gospodyni: Anna Martynowska-Pietrzyk. Joanna Krajewska miała okazję dorzucić do całości swoje trzy grosze i wspomnieć w kilku (dosłownie kilku!) słowach o swojej powieści „Niesamowite przypadki. Tajemnice Gór Ryfejskich”, której akcja rozgrywa się w Świeradowie-Zdroju. Oprócz wywiadów nakręcony został również pokaz kulinarny Świerkowej Karczmy z regionalnymi daniami, a także relacje z odwiedzin w Stacji Kultury oraz wizyty u brązowego medalisty Mistrzostw Świata Psich Zaprzęgów, Łukasza Paczyńskiego.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy w tą zimną sobotę byli z nami na Hali! Jesteście wspaniali, zawsze możemy na Was liczyć… Nigdy nie odmawiacie nam pomocy, szczególnie wtedy, gdy chodzi o promocję naszego miasteczka – podsumowała wydarzenie Dyrektor Stacji Kultury Dorota Marek.

Podziel się ze znajomymi:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Pinterest
Email

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.