Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
w Świeradowie-Zdroju

ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

Nasza instytucja z podwójnym dofinansowaniem Muzeum Historii Polski

Muzeum Historii Polski w Warszawie już po raz czternasty przyznało dofinansowania w ogólnopolskim programie grantowym „Patriotyzm Jutra”. Program ten wspiera lokalne fundacje i stowarzyszenia, biblioteki, domy kultury, regionalne muzea z całej Polski skupiające się na pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa, historii oraz kultury.

Spośród 641 nadesłanych zgłoszeń Zespół Sterujący w trybie konkursowym zdecydował o przyznaniu dofinansowań na realizację 106 zadań, w tym aż 2 naszego Miejskiego Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy „Stacja Kultury” w Świeradowie-Zdroju! To dla nas ogromne wyróżnienie i radość.

Projekty napisane przez Beatę Rosicką – koordynatora ds. kreowania wydarzeń rekreacyjno-turystycznych, promocji i administracji, zostały bardzo wysoko ocenione zdobywając następujące oceny końcowe:

  • „Co tam w mieście gra? Druga edycja gry miejskiej Śladem Izerskich Tajemnic” – 89,5 pkt. na 100 możliwych, kwota dofinansowania 14 tys. zł;

  • „Czerniawa-Zdrój detalami opowiedziana” – 86 pkt. na 100, kwota dofinansowania 9 tys zł.

Założeniem pierwszego z projektów jest przeprowadzenie drugiej edycji gry miejskiej pt. „Śladem Izerskich Tajemnic”. Celem gry będzie zapoznanie, w szczególności rodzin z dziećmi oraz młodzieży, z historią tutejszego lecznictwa uzdrowiskowego, ważnymi wydarzeniami minionych lat oraz postaciami, które zapisały się w historii miasteczka. Gra powstała na bazie szlaku pieszego oznakowanego za pomocą 22 głazów z piktogramami oraz 8 dekoracyjnych rozet. Uzupełnieniem gry miejskiej, będą bezpłatne wycieczki po Świeradowie-Zdroju z przewodnikiem sudeckim.

Drugi z projektów ma na celu stworzenie gry miejskiej pt. „Czerniawa-Zdrój detalami opowiedziana„. Czerniawa to od ponad 40. lat dzielnica Świeradowa-Zdroju. Liczymy na to, że dzięki projektowi uda się zachęcić mieszkańców, jak i turystów do odkrycia jej wyjątkowej historii oraz zachowanej w różnym stopniu architektury Czerniawy – będącej wątkiem wiodącym w grze. Za opracowanie trasy gry i opisów miejsc będą odpowiedzialni: Joanna Krajewska (współautorka gry „Świeradów-Zdrój detalami opowiedziany”) oraz Bartosz Kijewski (z Domu pod Mandragorą i prezes stowarzyszenia FLINS).

Zatem już w wakacje zaprosimy Państwa do udziału w aktywnym odkrywaniu tajemnic zarówno Świeradowa, jak i Czerniawy, a dla uczestników obydwu gier miejskich przewidzieliśmy nagrody rzeczowe.

Więcej szczegółów zdradzimy już niebawem!

Podziel się ze znajomymi:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Pinterest
Email

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.