Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
w Świeradowie-Zdroju

ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

Podsumowanie Projektu Zima z TVNem

Weekend 15-16 lutego 2020 r. należał do miasta Świeradów-Zdrój. To tutaj, w dniu 15 lutego przy Stacji Kolei Gondolowej SKI&SUN zagościł Projekt Zima 2020. Niestety pogoda spłatała nam figla i atrakcje planowane na drugi dzień zostały odwołane z powodu silnego wiatru.


Stacja Kultury – Serce Miasta Świeradów-Zdrój, Centrum Edukacji Ekologicznej Natura 2000 „Izerska Łąka” i Czarci Młyn przygotowały wiele ciekawych atrakcji. W namiocie Świeradowa-Zdroju czekały na Państwa warsztaty pszczelarskie prowadzone przez CEE Natura 2000 „Izerska Łąka”, warsztaty ozdabiania pierników prowadzone przez Pracownię Piernikową „Isabell” oraz warsztaty geologiczne prowadzone przez Roksanę Knapik Rock’si, quiz z nagrodami, pokaz produktów ceramicznych przygotowanych przez Ceramonic, a także pokaz sztuczek psów Border Collie pod przewodnictwem Martyny Paczyńskiej. Był także pyszny poczęstunek z Czarciego Młyna; chleb ze smalcem i ogórkiem, który serwowała gospodyni Czarciego Młyna Anna Martynowska-Pietrzyk.
Wspierali nas także nasi cudowni przewodnicy sudeccy, z którymi na stałe współpracujemy, m.in. Teresa Fierkowicz, Bartosz Kijewski, Patrycja Ościak.

Mamy nadzieję, ze odkryli Państwo nasze miasto na nowo w ich opowieściach i że wszyscy dobrze się bawiliśmy. Spotkania z Bartoszem Kijewskim oraz Wiesławą Polańską z Chatki Górzystów niestety nie doszły do skutku, ponieważ miały odbyć się w niedzielę, ale bardzo dziękujemy im za gotowość i serce jakie włożyli w przygotowanie swoich zadań.

To była ciężka praca, ale i świetna zabawa, okazja do poznania wielu ciekawych ludzi zarówno z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, jak i z TVN, a także wystawców, którzy razem z nami w sobotę byli na stoku ośrodka SKI&SUN między innymi Nadleśnictwo Świeradów-Zdrój, Zamek Książ z Wałbrzycha (tu szczególne podziękowania dla Pana Bogdana Rosickiego za pomoc w przywiezieniu naszej żabki na stok). Była także Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki z kopalnianym questingiem i pyszną herbatką oraz Zamek Czocha- z magicznymi warsztatami tworzenia różdżek.
To była prawdziwa przygoda!


A taką informacje umieścił „Dolny Śląsk” w poście na facebooku: „Pogoda niestety uniemożliwiła dziś nam uruchomienie miasteczka w ramach Projektu Zima. Wasze bezpieczeństwo stawiamy bowiem na pierwszym miejscu. Udało się natomiast przenieść promocję Dolnego Śląska do serca Świeradów-Zdrój. Pani Dorota Gardias pokazała telewidzom jak trenowane i wspaniałe są pieski rasy border collie, a następnie wspólnie z Katarzyną Rzeczkowską z Izerską Łąką rozmawiały o ochronie pszczół. Bo Dolny Śląsk jest interesujący niezależnie od pogody!

Anna Martynowska-Pietrzyk i Katarzyna Rzeczkowska

Podziel się ze znajomymi:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Pinterest
Email

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.