Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
w Świeradowie-Zdroju

ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

Powiew jesieni… czyli święto latawca w Świeradowie-Zdroju

Powiew jesieni… czyli święto latawca w Świeradowie-Zdroju
 
Dziś, 30 października przy dolnej stacji kolejki gondolowej SKI&SUN, odbył się XIV Rodzinny Konkurs Latawca „Żabie Loty”.
 
Nie wiemy czy to pandemia, czy też zbyt wietrzna pogoda, wystraszyły uczestników, ale ostatecznie do konkursu przystąpiły 2 rodziny z 3 latawcami. Dostarczone latawce, z obowiązkowym wizerunkiem żabki Kwisi 🐸, były bardzo oryginalne pod względem formy, użytych materiałów i zdobienia. Świadczyło to o ogromnej pracy, jaka została włożona w ich przygotowanie przez całe rodziny.
 
Bardzo porywisty wiatr panujący w czasie spotkania uniemożliwiał sprawne sterowanie latawcami. Jednak uczestnicy konkursu, pełni pozytywnych emocji, okazali się niestrudzeni. Chętnie podejmowali kolejne próby w celu wzbicia w powietrze swoich konstrukcji.
 
Jury w składzie: Teresa Fierkowicz, Grażyna Kasprzak – przyjaciele „Stacji Kultury” oraz Beata Rosicka – koordynator ds. kreowania wydarzeń sportowych, rekreacyjnych, promocji i administracji MCKAiPG „Stacja Kultury”, oceniło latawce pod względem wyglądu, wysokości oraz długości lotu i ogłosiło następujące wyniki:
kategoria wygląd: I m. Szymon Adam, II m. Emilia Gładzik, III m. Bartek Gładzik;
kategoria lot latawiec płaski: I m. Szymon Adam;
kategoria lot latawiec skrzynkowy: I m. Bartek Gładzik, II m. Emilia Gładzik.
 
Bardzo dziękujemy za udział w konkursie! 👏 Kolejne święto latawca już za rok. Wierzymy, że w przyszłym roku będziemy mogli liczyć zarówno na piękną pogodę, jak i na liczne rodziny pragnące miło i radośnie spędzić razem czas. 🤗

Podziel się ze znajomymi:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Pinterest
Email

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.