Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
w Świeradowie-Zdroju

ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

Rockowe powitanie lata w Stacji Kultury

11 czerwca 2022 na terenie Stacji Kultury odbyła się druga edycja festiwalu „Rock on Station”. Tym razem fani mocnych brzmień mogli udać się w sentymentalną podróż w przeszłość, gdyż gwiazdą wieczoru była legendarna grupa TSA – przez wielu uznawana za prekursorów heavy metalu w Polsce. Na scenie wystąpili również „lokalsi” – SILENTlive z Wałbrzycha, a także zespoły ze Świeradowa-Zdroju: Chapter One (pomysłodawcy festiwalu) oraz Ancymonium.

Wszystkie zespoły dały czadu, zapewniając zebranej widowni niezapomniane wrażenia. Warto wspomnieć o tym, że Ancymonium, który do tej pory uchodził za skład grający tylko instrumentalnie, zaskoczył nas gościnnym występem Szczepana Wojsy – wokalisty zespołu Chapter One. Pan Szczepan – przy akompaniamencie „Ancymonków” – zaprezentował utwór „Human, czyli ostatni taniec w Kijowie” z tekstem swojego autorstwa.

Wydarzenie odbyło się przy wsparciu organizacyjnym wielu osób, którym teraz chcielibyśmy za to podziękować. Ukłony należą się niezawodnej ekipie BobSound z Kromnowa, która odpowiadała za ustawienie plenerowej estrady, a także oświetlenie i nagłośnienie. Dziękujemy również firmie ochroniarskiej Almak Security za czuwanie nad bezpieczeństwem artystów i uczestników imprezy. Za zaplecze gastronomiczne odpowiedzialny był duet izerskich lokali ze Świeradowa-Zdroju – pub Izerskie Chwile oraz restauracja Izerskie Smaki, za co również serdecznie dziękujemy. Warto dodać, że koncerty dofinansowane zostały ze środków Gminy Miejskiej Świeradów-Zdrój – dziękujemy i za to.

Frekwencja dopisała, podobnie jak pogoda oraz humory wszystkich, którzy tego dnia odwiedzili Stację Kultury. Dziękujemy za wspólną zabawę i… zapraszamy na festiwal „Rock on Station 3”, który odbędzie się już za rok!

Podziel się ze znajomymi:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Pinterest
Email

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.