Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
w Świeradowie-Zdroju

ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

Serce Miasta zabiło dla Europy

Serce Miasta – STACJA KULTURY po raz kolejny zabiło mocniej dla uczestników europejskiego projektu, realizowanego w ramach programu Erasmus+.

Tym razem STACJA KULTURY gościła w swych podwojach delegacje ze szkół w Ceclavin (Hiszpania), Valenii de Munte (Rumunia) oraz polskiego Kostkowa, które to placówki wraz z uczniami Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie-Zdroju realizują projekt pt. „Dialogic Revolution”.

STACJA KULTURA była pierwszym przystankiem młodych Europejczyków na drodze w poszukiwaniu i odkrywaniu lokalnych legend, historii, kulinariów oraz naszej niepowtarzalnej natury. To tu nasi goście obejrzeli inscenizacje lokalnych legend – „O świeradowskiej żabce” w wykonaniu uczniów klasy 3a oraz „O Czarcim Młynie” w interpretacji uczniów z klasy 8b, warto przy tym podkreślić, że przedstawienia te stanowiły pokłosie warsztatów teatralnych, które miały miejsce także na „stacji”. Gmach dawnego dworca symbolicznie stał się także miejscem, w którym uczestnicy projektu otrzymali książeczki turystyczne swego rodzaju paszporty na dalszą turystyczną przygodę, w nagrodę i dowód ukończenia pierwszego rajdu questowego.

Jako autorka i szkolna koordynatorka projektu pt. „Dialogic Revolution” w tym miejscu składam serdeczne podziękowania pani Dorocie Marek za zaufanie i otwartość względem moich pomysłów, co stanowiło nieocenioną pomoc w przygotowaniu niezapomnianego spotkania projektowego w Świeradowie-Zdroju.

Tekst przygotowała: Monika Różalska

Podziel się ze znajomymi:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Pinterest
Email

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.