Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
w Świeradowie-Zdroju

ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

Spotkanie z Marcinem Wawrzyńczakiem z Wydawnictwa Wielka Izera

Stacyjny wieczorek z Wielką Izerą…
Spotkanie miłośników regionu z Marcinem Wawrzyńczakiem


W ostatni piątek listopada, czyli 26.11.2021, w Stacji Kultury miało miejsce wyjątkowe spotkanie, które zgromadziło na sali widowiskowej lokalnych miłośników historii Gór Izerskich oraz Karkonoszy. Głównym bohaterem wydarzenia był gość specjalny – Marcin Wawrzyńczak z Wydawnictwa Wielka Izera, tłumacz oraz tropiciel śladów przeszłości naszej okolicy. Mieli już Państwo okazję zapoznać się z działalnością tej postaci w wywiadzie, który ukazał się drukiem w poprzednim numerze Dodatku Kulturalnego.


Spotkanie zorganizowane zostało we współpracy Stacji Kultury ze Stowarzyszeniem Flins. Rozmowę z Panem Marcinem poprowadził Bartek Kijewski ze Stworzyszenia. Panowie rozmawiali o dawnych mieszkańcach, pionierskich podróżnikach, pracy ze starymi źródłami oraz o obrazach naszego regionu wyłaniających się spod kurzu przeszłości.


Niesamowity dar opowiadania Wawrzyńczaka, przygotowanie Kijewskiego oraz intelektualna atmosfera zbudowana przez wszystkich przybyłych sprawiły, iż spotkanie trwało ponad cztery godziny, a i tak pozostawiło pewien niedosyt. Organizatorzy deklarowali, że to dopiero początek współpracy między Flinsem i Stacją.

Podziel się ze znajomymi:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Pinterest
Email

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.