Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
w Świeradowie-Zdroju

ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

Stacja Kultury wyróżniona w konkursie Zabytek Zadbany

22 listopada br. w Warszawie odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie „Zabytek Zadbany”.

„Zabytek Zadbany” to bardzo prestiżowy konkurs organizowany od 1975 roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. W 2021 r. do konkursu zgłosiło się 136 zabytkowych obiektów z 15 województw, a wśród nich nasze Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy „Stacja Kultury” jako instytucja zarządzająca pięknie odrestaurowanym obiektem dawnej stacji kolejowej.

W tegorocznej edycji konkursu, Jury przyznało 7 nagród i 14 wyróżnień w sześciu kategoriach.

Wśród wyróżnionych obiektów w kategorii „Adaptacja Obiektów Zabytkowych” (tutaj przyznano jedną nagrodę i 3 wyróżnienia) znalazła się nasza „Stacja Kultury” – jako jedyny obiekt z całego Dolnego Śląska. W imieniu naszej Stacji wyróżnienie z rąk wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Pani Magdaleny Gawin odebrały: Pani Dorota Marek – Dyrektor MCKAiPG oraz Pani Ewelina Ostrowska-May Główny Księgowy MCKAiPG. W uroczystości wziął także udział Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków Pan Daniel Gibski Na zdjęciu z Panią Dorotą Marek), który osobiście pogratulował naszemu miastu i zapewnił o swoim poparciu oraz chęci współpracy na polu ochrony zabytków.

Ogromne gratulacje za to wyróżnienie należą się Panu Burmistrzowi oraz wszystkim pracownikom Urzędu Miasta zaangażowanym w realizację tego projektu, naszym Radnym, wszystkim mieszkańcom oraz załodze Stacji Kultury – Wielkie BRAWA dla wszystkich.

Podziel się ze znajomymi:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Pinterest
Email

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.