Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
w Świeradowie-Zdroju

ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

Stacja Kultury z ponownym dofinansowaniem Narodowego Centrum Kultury

Stacja Kultury z ponownym dofinansowaniem Narodowego Centrum Kultury

W ramach programu EtnoPolska otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 24 tys. zł na realizację projektu „Ginące zawody w Świeradowie-Zdroju„.

Zadanie będące kontynuacją zeszłorocznego projektu „Ginące zawody w Czarcim Młynie” autorstwa Anny Martynowskiej-Pietrzyk, będzie fascynującą podróżą w przeszłość – zarówno dla osób, które doskonale pamiętają popularne niegdyś zakłady rzemieślnicze czy usługowe, jak i dla bardzo młodych odbiorców, którzy dopiero odkrywają świat miniony – czasy dzieciństwa swoich rodziców czy dziadków. Już w drugiej połowie sierpnia br. zaprezentujemy Państwu zawody funkcjonujące dawniej w naszym miasteczku i jego najbliższej okolicy, aby ocalić je od zapomnienia. Do współpracy zaprosimy przedstawicieli takich profesji jak: pszczelarz, bartnik, młynarz, piekarz, garncarz, kowal, hafciarka. Atmosferę zadania wzbogacą dodatkowo występy lokalnych zespołów folklorystycznych oraz jarmark rękodzielniczy.

Koordynatorem projektu z ramienia naszej Stacji Kultury jest Beata Rosicka.

EtnoPolska to program Narodowe Centrum Kultury, uruchomiony w 2018 roku. Jego celem jest tworzenie warunków dla wzmacniania lokalnej tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze, szczególnie w małych ośrodkach. EtnoPolska wspiera unikatowe zjawiska folkloru wiejskiego i miejskiego, wpływające w istotny sposób na wzrost kapitału kulturowego, aktywizację i podniesienie poziomu integracji społecznej na obszarach o utrudnionym dostępie do dóbr kultury. Do tegorocznej edycji programu wpłynęło aż 1498 wniosków, a wyłoniono 300 beneficjentów, w tym właśnie naszą instytucję.

Podziel się ze znajomymi:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Pinterest
Email

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.