Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
w Świeradowie-Zdroju

ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

Świąteczny Izerski Jarmark Rękodzieła i Sztuk Wszelakich za nami

Ponad 40 wystawców przyjęło zaproszenie na Izerski Jarmark Rękodzieła i Sztuk Wszelakich Boże Narodzenie 2019, który odbył się 21 grudnia w hali spacerowej Domu Zdrojowego w Świeradowie-Zdroju.

Na stoiskach można było odnaleźć przepięknie robione przedmioty, których próżno szukać na sklepowych półkach – powstają bowiem w małych, lokalnych i rodzinnych pracowniach. U wystawców można było zakupić m.in. stroiki i bombki, biżuterię, ciepłe czapki i szaliki, zaś smakosze mogli delektować się cudownie pachnącymi domowymi ciastami, chlebami, wędlinami nalewkami oraz miodami. Sympatycy zielonych, pachnących lasem drzewek, mogli nabyć choinki przy stoisku Nadleśnictwa Świeradów.

Wydarzenie to było również nie lada gratką dla najmłodszych. Wzięli oni bowiem udział w specjalnych warsztatach ze zdobienia pierników przygotowanych przez Pracownię Piernikową Isabell, natomiast pod czujnym okiem Marleny Jędrochy z Izery Gallery mogli zapoznać się z witrochromią, czyli techniką malowania na szkle.

Atmosferę jarmarku umilała świąteczna muzyka w wykonaniu m.in. świeradowskiej Syntonii, wirtuoza harmonijki ustnej Włodzimierza Zdzienickiego z Lwówka Śl., zespołu Zielono Mi oraz Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca Jutrzenka z Bolesławca. W tym przedświątecznym wydarzeniu nie mogło zabraknąć również jasełek w wykonaniu uczniów Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie-Zdroju.

Atmosfera jarmarku była fantastyczna, kto nie był, niech żałuje, a my zapraszamy już za kilka miesięcy na następny – przed Świętami Wielkiej Nocy!

 

Podziel się ze znajomymi:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Pinterest
Email

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.